Prezentacja głównych bohaterów Stacyjkowa, Wilsona, Bruna i Koko, praktykantów zwanych ciuchciakami. Tak jak dzieci, zdobywają oni nowe umiejętności i życiowe nauki. Ich mentorami są starsze ciuchcie, Jackman, Zack i Hanzo, które mogą też być wzorem dla twoich dzieci, jako że są liderami mającymi na koncie wiele osiągnięć. Są specjalistami w różnych dziedzinach i każdy należy do innej ekipy w Stacyjkowie, do Patrolu Torowego, Lokomonterów lub Szybkiej Floty.

Wilson

Wesoły i pełen entuzjazmu uczeń Wilson pragnie zdobywaćnowe umiejętności i uwielbia ekscytujące przygody. Wilson umie sobie radzić w trudnych sytuacjach i musi się nauczyć szybkiego podejmowania decyzji i koncentracji, by móc skutecznie reagować w nagłych sytuacjach.

Drużyna:

 Patrol torowy

Mentor:

  Jackman

Bruno

Silny i odważny, można na nim polegać. Bruno działa metodycznie i jest dokładny. Musi się nauczyć większej wiary w siebie, by nie wątpić w swoją ocenę sytuacji i być w stanie wykonać powierzoną mu pracę.

Drużyna:

 Lokomonterzy

Mentor:

  Zak

Koko

Energiczna i śmiała praktykantka Koko jest pełna wiary w siebie i lubi współzawodniczyć, jest zawsze gotowa do wyścigu. Musi się nauczyć słuchać i nie działać pochopnie, by stać się najszybszą ciuchcią w Stacyjkowie.

Drużyna:

 Szybka Flota

Mentor:

  Hanzo

Mentorzy

Sympatyczni i mądrzy Dunbar, Wiola i Stary Pete gwarantują, że małe ciuchciaki i ich edukacja są w dobrych rękach. Służą radą i wsparciem dając twojemu dziecku poczucie, że jeśli coś się nie uda, oni zawsze pomogą. Jackman, Zak i Hanzo są mentorami małych ciuchciaków i pomagają im dawać z siebie to, co najlepsze.

Ciuchciastyczne ciuchciaki

Młodzi praktykanci podziwiają wiele starszych ciuchci, takich jak Mtambo, który jest przewodnikiem po parku Safari i wie wszystko na temat zwierząt; Super Ciuchcia, superbohater Stacyjkowa, który nie tylko umie latać, ale też jest gwiazdorem filmowym, oraz Frostini, elegant tworzący własne przepisy na lody!

Małe ciuchciaki

W Stacyjkowie jest też wiele innych małych ciuchciaków. Bliźniaki o silnym charakterze, Buczek i Nutka, ciuchcia- podnośnik imieniem Zosia, zawsze chętna do pomocy, oraz Hugo, nieśmiały ciuchciak, który naprawia tory by Stacyjkowo mogło funkcjonować bez przeszkód.